icon

Çağrı Merkezi

444 22 28

E-Kayıt Kılavuzu

ADIM ADIM ELEKTRONİK KAYIT


Sisteme Giriş

www.turkiye.gov.tr adresinden “Giriş Yap” bağlantısına tıklanarak uygun giriş yöntemi ile (edevlet şifresi, elektronik imza, mobil imza) sisteme giriş yapılır. E-Devlet şifreniz yoksa, PTT şubesinden E-Devlet şifresi almanız gerekmektedir. Şifreniz varsa, tarayıcınızın adres satırına https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit yazarak, akıllı telefonunuza e-devlet mobil uygulamasını indirerek ya da aşağıdaki butona tıklayarak e-devlet sayfasına erişebilirsiniz.

E-Devlet'e Giriş

Öğrenim Ücreti

E Devlet kaydına başlamadan önce yatırmanız gereken ücreti yatırmış olmalısınız. %100 Burslu olarak yerleşen öğrencilerin kayıt işlemleri onayı otomatik olarak verilecektir.

Bilgi Güncellemesi

Elektronik Kayıt hizmetinden faydalanmak için e-Devlet Kapısı profilinizdeki e-posta ve cep telefonu bilgilerinizin tanımlı ve doğrulanmış olması gerekir. Eğer daha önce iletişim bilgileriniz doğrulamadı iseniz, çıkan ekrandan “Bilgilerimi Şimdi Güncelle” düğmesine basarak e-posta ve cep telefonu bilgilerinizi sisteme giriniz. Ekrandaki yönergeleri takip ederek her ikisini de doğrulanmış hale getiriniz. Doğrulama işlemi için, e-posta adresinize gelen iletideki kodu ve cep telefonunuza gelen kısa mesajdaki kodu ilgili ekranlara yazmanız gerekir. Bu işlemleri tamamladıktan sonra hizmeti tekrar açınız.

Eğer iletişim bilgilerinizi daha önce tanımlanmış ve doğrulanmış hale getirdiyseniz, bu uyarı mesajı görünmeyecektir. Lütfen bir sonraki aşamaya geçiniz.

Kayıt

Bu aşamada ekrandaki bilgileri dikkatle okuyunuz ve tümünün eksiksiz ve doğru olduğundan emin olunuz. Eğer tüm bilgiler eksiksiz ve doğru ise, sayfadaki tüm uyarı ve duyuruları okuyup anladı iseniz aşağıda bulunan alanlara “EVET” yazdıktan sonra “Başvur” düğmesine basarak işleminizi tamamlayınız. Bilgilerinizde eksiklik veya yanlışlık varsa işleme devam etmeyiniz.

Belge Görüntüleme

Başvurunuzu tamamladığınızda bu ekranda barkodlu elektronik kayıt belgenizi görüntüleyeceksiniz. Burada “Dosyayı İndir” bağlantısını kullanarak dosyayı bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Belgenizin çıktısını almak için tarayıcınızda bulunan “Yazdır” komutunu kullanmayınız. Çıktı almak için önce belgeyi bilgisayarınıza indiriniz, ardından inen dosyayı açarak yazdırınız.

Kaydın Kontrol Edilmesi

Kayıt işleminizi başarıyla tamamladıktan sonra hizmete tekrar giriş yaparak kaydınızı kontrol edebilirsiniz. Burada yaptığınız kayıt işlemine ait bilgileri görebilir ve daha önce oluşturduğunuz kayıt belgesini bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

NOT:
E-Devlet üzerinden kaydını yaptıran öğrencilerin üniversiteye gelerek tekrar kayıt yaptırmalarına gerek yoktur. Ancak kayıt belgesinin çıktısı ile birlikte kayıt için istenilen diğer belgelerin mutlak surette Üniversiteye posta yolu ile iletilmesi gerekmektedir.YÖK E-Kayıt Kılavuzu


 

Adres: Ankara Bilim Üniversitesi Rektörlüğü Çamlıca Mah. Anadolu Bulvarı No:16A/1 Yenimahalle / Ankara

Tüm işlemler bittikten sonra 0 (312) 397 01 50 - 444 22 28 nolu numaralardan bilgi alabilirsiniz.

Kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler Eğitim-Öğretim yılı başlangıcından itibaren Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına giderek öğrenci kimlik kartını ve öğrenci belgesini alabilirler.