Yeni Kayıt işlemleri

Yeni Kayıt işlemleri

31 Ağustos 2023 / Perşembe

Ödemeler e-devlette nasıl görünür?

Ödeme yaptıktan sonra 0552 899 84 11 numaralı whatsapp hattımıza dekontlarınızı atmanız, öğrenci işlerinin işlemi başlatması gerekiyor. Bu adımdan sonra e devlete ücretleriniz düşecektir.

Kayıt esnasında ailenin gelmesi yeterli mi?

Kayıt yapılırken ailenin gelmesi yeterlidir. KMH hesapları ailelere tanımlandığı için gerekli evraklarla birlikte aile gelebilir.

Şehir dışından ya da uzaktan ödeme nasıl yapılıyor?

Şehir dışında olsa da tüm öğrenciler TC kimlik numarası ile tüm TEB bankalarında tanımlıdır ve ödemelerini yapabilir. (Öğrenci TC ve peşin ödeme 1. Dönem / 2. Dönem taksitler bankalarda tanımlıdır. Gişelerden sorulabilir. ‘Cepte TEB’ uygulamasından TC kimlik numarası ile hem bakabilir hem ödeme yapabilirsiniz.

8 taksit ödeme yapmak için bankadan kredi çekecek kişiler TC numarası ile banka sorgu yapabilir. Sorguda kredi çekenin gitmesine gerek yok.

Örneğin ev hanımı anneye kredi çıkmaz. Fakat bankaya giderek, çalışan ablası, baba veya kredi çekebilecek emekli dede herhangi bir tanıdığın TC ve adı soyadını vererek bankada kredi çekebilenlerin sorgusunu bankaya sorarak önden yaptırabilir. Sonra, onay verilen kredi açılacak kişi bizzat bankaya giderek imzayı atar ve öğrencinin ödemesi gerçekleşir. Bankadan kredi onaylanmıştır kaşe imzalı olan bir nüsha alınarak watsap web adresine iletilir. Onayı uzun süren velilerimiz okulu arayarak

TEB şubesinin adı - Şehir - Veli adı - Veli TC- Öğrenci Adı- Öğrenci TC  üniversite ile paylaşıldığında, bankaya bilgi verilecek ve kredisi onaylanmayanlar ile banka iletişime geçecek onay süresini hızlandıracak.

Kredi almada sorun yaşandığı takdirde;

TEB şubesinin Adı - Şehir - Veli Adı - Veli TC- Öğrenci Adı- Öğrenci TC  üniversite ile paylaşıldığında, bankanın onay vermemesi, birkaç kredi çekebileceklerin  denenmesine rağmen olmaması v.s. durumunda öğrencilerimizi asla mağdur etmeyeceğiz. Kredi çekemeyen ödemede sıkıntı çekenler watsap web e  yazsınlar ve bizleri arasınlar.

Tekrar iletişime geçeceğimiz telefonlarını vererek Veli adı- Öğrenci Adı- Öğrenci TC  lerini not olarak yazdırsınlar en kısa sürede  kendilerine alternatif  K.kartı v.s. ödeme planını oluşturalım.

8 taksit KMH kredisinin çıkmamasının doğruluğu esastır.

Üniversitede kredi kartı ile ödeme alınıyor mu?

KMH Kredisi onaylanmayan velilerimiz için Vakıf Bankası olmak koşulu ile kredi kartına 3+2  taksit vade farksız komisyonsuz okulumuz tarafından tanımlanmıştır. Diğer tüm bankalara tek çekim yapabilirsiniz. Tek çekim yapabileceğiniz Vakıf bank dışındaki bankanızı arayarak TEK ÇEKİM yaptığınız kredi kartınıza kartın bankası tarafından EĞİTİM KREDİSİ tanımlanmış ise önden bilgi almanızı rica ederiz. (ödeme limiti ve taksitlendirme ilgili bankalarca yapılmaktadır.)  Vakıf Bank Kredi kartına okul tarafından 5 taksit yapılacaktır.

Ne kadar ödeyeceğimi nasıl öğrenebilirim?

TEB bankalarına ücretleriniz tanımlanmıştır, ücretlerinize oradan ulaşabilirsiniz.

Havale-EFT yaparken açıklamaya ne yazılmalıdır?

Ödemelerinizi gönderirken öğrencinin öncelik sırasına göre;

Öğrenci TC kimlik numarası -Öğrenci adı-soyadı, ve yıllık veya dönemlik ücreti olduğu belirtilmelidir.

Peşin ödeme indirimi dönemlik ödemelerde geçerli midir?

Peşin ödeme indirimi sadece bir yılın tamamı ödenirse geçerlidir.

KMH hesabı öğrenciye mi yoksa aileye mi tanımlanıyor?

KMH hesabı aylık gelir beyan eden tüm çalışan veya emekliye tanımlanabilir.

Peşin veya iki taksit şeklinde ödeme yapmak için İban’a gönderebilir miyiz?

Peşin ve iki taksit şeklinde ödeme için iban’a havale etmeniz ve dekontunuzu alarak kayıta geçmeniz yeterlidir. Ayrıca dekontunuzu whatsapp hattına gönderdiğinizde e-devlet üzerinden online kayıt yapabilirsiniz. Ödeme açıklamasına Öğrenci TC kimlik numarası -Öğrenci adı-soyadı , ve yıllık veya dönemlik ücreti olduğu belirtilmelidir

Herhangi bir TEB şubesinden hesap açtırabilir miyiz?

Türkiye geneli Tüm TEB şubelerine giderek üniversite KMH (Kredili Mevduat Hesabı) açtırmak istediğinizi ve GOP şube ile anlaşmalı olduğunuzu söyleyerek hesap açtırıp taksitlendirme işlemi yapabilirsiniz. İşlem sonunda ödeme planınızı alıp üniversiteye kayıt için gelebilir ya da dekontunuzu whatsapp hattına attıktan sonra e-devletten kaydınızı online olarak yapabilirsiniz. Gişe memurları bilgi noktasında sizi göndermek istese de bizlere ulaşın TEB şubesinin adı - Şehir - Veli adı - Veli TC- Öğrenci Adı- Öğrenci TC sini bizlere ilettiğiniz anda şube müdürlüğünden sıkıntı yaşadığınız şubeyi arattıralım.

Kayıt için gelirken getirilmesi gereken evraklar nelerdir?

1-Adayın ÖSYS Sonuç Belgesi

2-Adayın mezun olduğu üniversiteden aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi

3-Nüfus cüzdanının onaylı örneği (E-Devlet üzerinden alınabilir)

4-İkametgâhı ile ilgili beyanı (E-Devlet üzerinden alınabilir)

5-Askerlik çağına gelmiş veya daha yukarı yaştaki erkek adaylar için, ilgili askerlik şubesinden alınacak, bir fakülte veya yüksekokula kaydolmasında askerlikçe bir sakınca olmadığına dair belge

6-12 adet 4,5 x 6 (cm) ebadında fotoğraf (fotoğraflar son altı ay içinde çekilmiş, önden, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde olmalıdır.)

7-Dekont