Yeni Kayıt 2023-2024 Kayıt ve Ödeme Bilgileri

Yeni Kayıt 2023-2024 Kayıt ve Ödeme Bilgileri

20 Aug 2023 / Sunday

%100 ÖSYM Burslu Öğrencilerimizin Kayıt İşlemleri

 

 • Okulumuza gelerek öğrenci kayıt için gerekli evrakları öğrenci işlerine teslim edip kaydınızı oluşturabilirsiniz. Öğrenci kayıt için gerekli evrak LİNK
 • Okulumuza gelemeyen öğrencilerimiz, e-devlet sistemi üzerinden E- devlet kaydı için LİNK işlemlerini tamamlayabilir. En kısa sürede evrak asıllarını elden veya teyidini alacağınız güvenli kargo ile Maltepe kampüsüne Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına evrak asıllarını iletmeniz önemlidir.

 

Ücretli- Tercih Burslu- ÖSYM Burslu Öğrencilerimizin Kayıt İşlemlei;

 

 • Kayıt esnasında öğrenci işlerine teslim edilecek evraklar (Öğrenci kayıt için gerekli evrak LİNK) ile beraber ödeme dekontu veya KMH taksitlendir- me banka onaylı belge fotokopilerinizi öğrenci işlerine vererek kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.
 • Okulumuza gelemeyen öğrencilerimiz, e-devlet sistemi üzerinden E- devlet kaydı için LİNK işlemlerini tamamlayabilir. En kısa sürede evrak asıllarını elden veya teyidini alacağınız güvenli kargo ile Maltepe kampüsüne Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına evrak asıllarını iletmelidir. Dekont, Banka KMH Kredilendirme ödeme belgelerinizi de whatsap web hattımıza iletmeniz kayıt için gereklidir.Öğrenci ücret Ödeme Bilgisi (LİNK) (ilan edilen ücretler)

ÖDEMELER

 • ÖSYM veri tabanından Ankara Bilim Üniversitesini tercih eden öğrencimizin ÖSYM bursu ve tercih sıralamasına göre ödeyeceğiniz 2023-2024 yılı eğitim ücretlerinizi TC numarası ile TEB bankasına %5 yıllık peşin indirimli veya I.Dönem -II.Dönem şeklinde taksit seçenekleri ile ÖSYM burs ve tercih burslarını düşerek banka sistemine tanımlıyoruz.
 • ÖSYM Bursu ve tercih bursunun dışında web sayfamızda ilan edilen anlaşmalı okul-dershane- Sporcu -Şehit Gazi vb.. indirimler için vereceğiniz dilekçenin onaylanması ile banka sistemine ek indirimleri ile ücret tanımlaması birkaç saat içerisinde tekrar tanımlanacaktır. Süresi içinde verilmeyen dilekçeler dikkate alınmayacaktır.
 • Akademik takvimde belirlenen süre içinde dönemlik öğretim ücretlerini ödemeyen öğrencilerimiz için %2 aylık gecikme cezası uygulanacaktır. Siz değerli öğrencilerimize üç farklı şekilde ödeme imkânı sunuyoruz,

1-Peşin ödemelerde %5 indirim;

 • 2023-2024 yılı eğitim ücretlerinizi TC numarası ile TEB bankasına ÖSYM burs ve tercih burslarını düşerek banka sistemine %5 yıllık peşin indirimi ile tanımlıyoruz.
 • Herhangi bir TEB bankasına giderek gişeden T.C numaranızı verip, ödemenizi gerçekleştirip dekontunuzu alıp öğrenci işlerine vermelisiniz.
 • ATM den Eğitim ödemesi seçerek öğrenci T.C. kimlik numarasını girerek ATM den ödeme yapıp Öğrenci TC numarasının olduğu fişi Öğrenci işlerine verebilirsiniz.
 • En kolay olan (ek ücret vs. ödemeden TEB hesabı açtırarak) Cepte TEB uygulaması ile Eğitim ödemelerinden/ öğrencimizin T.C numarasını girerek hesabınızdan ödemeyi anında gerçekleştirebilirsiniz. Dekontun çıktısını öğrenci işlerine verebilirsiniz. Öğrenci kayıt için gerekli evraklar ile dekontun bir nüshasını kayıt esnasında öğrenci işlerine vermenizi rica ediyoruz.

2- I.Dönem (AĞUSTOS-EYLÜL) ve II.Dönem(OCAK) şeklinde 2 taksit olarak ödeme

 • 2023-2024 yılı eğitim ücretleriniz TC numarası ile ile ÖSYM burs ve tercih burslarını düşerek banka sistemine I.Dönem ve II.Dönem şeklinde 2 taksit olarak tanımlıyoruz.
 • Herhangi bir TEB bankasına giderek gişeden T.C numaranızı verip, I.Dönem ödemenizi gerçekleştirip dekontunuzu alıp öğrenci işlerine vermelisiniz.
 • ATM den Eğitim ödemesi seçerek öğrenci T.C. kimlik numarasını girerek, I.Dönem ödemenizi gerçekleştirip Öğrenci TC numarasının olduğu fişi öğrenci işlerine vermelisiniz.
 • En kolay olan (ek ücret vs. ödemeden TEB hesabı açtırarak) Cepte TEB uygulaması ile Eğitim ödemelerinden/ öğrencimizin T.C numarasını girerek hesabınızdan I.Dönem tanımlanan ödemeyi anında gerçekleştirebilirsiniz. Dekontunu öğrenci işlerine vermelisiniz.
 • Gerekli evraklar ile dekontun bir nüshasını kayıt esnasında öğrenci işlerine vermenizi rica ediyoruz.

3- TEB bankasından “Kredili Mevduat Hesabı” açtırarak 8 taksit ile ödeme

 • Vade farkı olmadan 0 faiz ile 8 Taksit Eğitim Kredisi çekerek ödeme yapabilmeniz için,
 • Öğrencimiz adına (Akraba olması zorunlu değildir.) Eğitim Kredisi çekecek kişinin herhangi bir TEB şubesine giderek Öğrenci T.C kimlik numarası- na tanımlanmış yıllık ücreti üzerinden kredi çekerek ödeyebilecektir. Banka onaylı taksitlerinin göründüğü kredilendirme belgesi fotokopisi kayıt esnasında öğrenci işlerine teslim edilecektir.
 • Ödeme için belirlediğiniz zamanlarda, TEB bankası tarafından oluşturulan kredili banka hesabınıza taksit miktarını yatırmanız önem arz etmekte- dir. (Hesap açtırır iken aylık kredinin yatacağı IBAN numarasını bankadan teyit ediniz.)

Siz değerli velilerimiz için Okulumuzda 28 Ağustos 2023– 1 Eylül 2023 tarihlerinde TEB bankası Stantları açılacak olup sadece taksitlendirmelerde hizmet verecektir.  Nakit işlemler yapılmayacaktır..

Saygı ve sevgilerimizle ailemize hoş geldiniz…

Not:TEB bankası gişe memurları konuya hakim olmayabilir bu durumda aşağıdaki tel bilgilerini gişe memurları ile paylaşabilirsiniz…
TEB Gaziosmanpaşa Şubesinden Sevgi Kaya: 0850 2043517- Ezgi Çart: 0850 2043515

Documents